Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Lekcja Inżynierii Środowiska

6 grudnia w kolejnej Lekcji Inżynierii Środowiska organizowanej przez pracowników Instytutu Inżynierii Środowiska wzięli udział uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 z Kępna oraz uczniowie Norweskiego Liceum Ogólnokształcącego z miejscowości Vollen.

Po krótkim powitaniu w gmachu budynku GiH uczniowie udali się na zajęcia, na których mogli przeprowadzić miareczkowanie alkacymetryczne oraz analizę gruntu. Zajęcia przeprowadzone zostały zarówno w języku polskim jak i angielskim. Uczniowie mogli się również zapoznać z ofertą Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji oraz porozmawiać z pracownikami Instytutu o tym kim jest inżynier inżynierii środowiska, czym się zajmuje. Aktywnie brali udział w dyskusji z prowadzącymi zajęcia.

Dodatkową atrakcją dla uczniów były Dni Aktywności Studenckiej (DAS), podczas których mogli obejrzeć zaangażowanie studentów oraz wysoki poziom stanowisk przygotowanych przez Studenckie Koła Naukowe.

Uczniowie po zajęciach  udali się na Wrocławski Rynek na Jarmark Noworoczny i ... o dziwo zajęcia przygotowane przez pracowników Instytutu Inżynierii Środowiska  okazały się w ocenie uczniów ciekawsze niż Jarmark .

Czyli wygraliśmy ze straganami... przynajmniej na chwilę ????

W prowadzenie Lekcji Inżynierii Środowiska zaangażowani byli dr inż. Maciej Gruszczyński, dr hab. inż. Katarzyna Pawęska, profesor uczelni, mgr inż. Sylwia Charazińska, dr hab. inż. Paweł Lochyński, prof. uczelni, dr inż. Justyna Kubicz, dr inż. Joanna Kajewska-Szkudlarek oraz doktoranci, mgr inż. Kinga Marek oraz mgr inż. Szymon Kilian. Wsparciem dla działań dydaktycznych była również pomoc sekretariatu Instytutu Inżynierii Środowiska Pani Kasi Suszek i Kasi Lisińskiej. Dokumentację fotograficzną opracowali pracownicy Centrum Zasobów i Wsparcia  Dydaktyki.

Dziękujemy wszystkim za udział. Serdecznie zapraszamy na kolejne ciekawe Lekcje Inżynierii Środowiska.