Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Nowe władze

Od dnia 1 września 2017 roku obowiązki dyrektora Instytutu Inżynierii Środowiska pełni dr hab. inż. Mirosław Wiatkowski, prof. nadzw. Zastąpił na tym stanowisku prof. dr. hab. inż. Stanisława Czabana, który sprawował tę funkcję nieprzerwanie od 1990 roku.

Prof. Mirosław Wiatkowski jest absolwentem kierunku inżynieria środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W 1998 roku rozpoczął studia doktoranckie na macierzystym Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, gdzie również uzyskał stopień naukowy doktora i doktora habilitowanego. Pracował także w Instytucie Technologiczno-Przyrodniczym w Falentach, Oddział we Wrocławiu oraz w Uniwersytecie Opolskim. W czasie nauki i pracy naukowo-badawczej odbył wiele praktyk i staży w kraju oraz za granicą, m.in. Uniwersytet w Rostoku, Uniwersytet Techniczny w Cottbus i w Dreźnie. Jest autorem 140 prac z zakresu inżynierii i ochrony środowiska, gospodarki wodnej i hydrologii.

Doktor habilitowany inżynier Mirosław wiatkowski w garniturze przed budynkiem uczelni