Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Oczyszczanie wody oczami prof. Petera Hucka - wykład

5 lipca prof. Peter Huck z Kanady wygłosił wykład na naszym Uniwersytecie. Podzielił się swoimi doświadczeniami z zakresu oczyszczania wody.

Od 1993 roku profesor Huck jest kierownikiem Katedry Uzdatniania Wody NSERC na Wydziale Inżynierii Lądowej Uniwersytetu w Waterloo, Ontario, Kanada.

Profesor Huck ma ponad 30-letnie doświadczenie w kierowaniu badaniami związanymi z uzdatnianiem wody pitnej. Kierował kilkoma dużymi projektami finansowanymi mi.in. przez Water Research Foundation. Badania jego zespołu koncentrują się na ocenie ryzyka zagrożenia zdrowia użytkowników wód. Ich prace badawcze obejmują również zagadnienia optymalizacji biofiltracji i filtracji membranowej, usuwania zanieczyszczeń chemicznych i wydajności konwencjonalnego oczyszczania.

Profesor Huck na swoim koncie ma ponad sto recenzowanych publikacji i kilkaset artykułów z konferencji. Jego doświadczenie akademickie i konsultingowe jest uznawane na całym świecie. Profesor Huck był pierwszym nieamerykańskim laureatem nagrody A.P. Black Research Award przyznawanej przez American Water Works Association (AWWA), otrzymał również prestiżową nagrodę George'a Warrena Fullera przyznawaną przez Ontario Water Works Association (sekcję American Water Works Association). Jest uhonorowany medalem Alberta E. Berry'ego, który dostał od Kanadyjskiego Stowarzyszenia Inżynierów Budownictwa oraz nagrodą Aquarina od Polskiego Zrzeszenia Inżynierów, Techników Sanitarnych i SEEN Sp. z o.o. za najlepsze osiągnięcia naukowo-badawcze.

Opieką nad naszym gościem zajęła się dr inż. Beata Malczewska. Za co jej serdecznie dziękujemy.