Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Przedwakacyjne zebranie Pracowników Instytutu Inżynierii Środowiska

W dniu 5 lipca 2023 roku odbyło się zebranie Pracowników Instytutu Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zebranie poświęcono trzem zagadnieniom. Pierwsze omówione zagadnienie to projekt EU GREEN, drugie to możliwości finansowania wyjazdów zagranicznych pracowników w ramach projektu „POWER na UPWR – kompleksowy program rozwoju uczelni”, a trzecie to nasz udział w Pikniku Naukowym w Zespole Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Rakowicach Wielkich.

20230706_eu_green.jpg

Projekt EU GREEN oraz możliwości działań w jego zakresie przedstawiły dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak, prof. uczelni oraz dr inż. Beata Malczewska. Zaprosiły Pracowników naszego Instytutu do współpracy w ramach obszaru działania WP3 o pełnej nazwie „Tworzenie struktury nauki opartej na badaniach poprzez klastry doskonałości”, którego koordynatorem na Uczelni jest m.in. dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak, prof. uczelni. Głównym celem prac jest stworzenie wspólnej strategii badań nad zrównoważonym rozwojem, wsparcie dla badań interdyscyplinarnych oraz międzynarodowych projektów badawczych.

20230706_ebajpg.png

Więcej o projekcie EU GREEN i udziale UPWr można przeczytać tutaj upwr.edu.pl/eu-green.

Drugie bardzo istotne dla Pracowników Instytutu zagadnienie przedstawiła dr hab. inż. Katarzyna Pawęska, prof. uczelni. Wyjazdy zagraniczne są dla każdego naukowca bardzo ważne. Umożliwiają zarówno rozwój osobisty jak i rozszerzanie współpracy pomiędzy uczelniami. Dzięki projektowi „POWER na UPWR – kompleksowy program rozwoju uczelni” poszerzyły się możliwości odbywania krótkookresowych staży i wizyt studyjnych w zagranicznych jednostkach naukowych.

Ostatnie zagadnienie, któremu poświęcono czas, to Piknik Naukowy, który ma się odbyć we wrześniu w Zespole Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Rakowicach Wielkich. Zastanawialiśmy  się, jak w ciekawy i w nietuzinkowy sposób pokazać uczniom tej szkoły, czego uczymy i czym się  zajmujemy w Instytucie Inżynierii Środowiska. Mamy nadzieję, że wśród młodzieży biorącej udział w Pikniku znajdą się nasi przyszli studenci.