Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Silna Reprezentacja Instytutu na konferencji naukowo-technicznej pt.: „Nowe kierunki badań w inżynierii środowiska, energetyce, geodezji i gospodarce przestrzennej”

Instytut Inżynierii Środowiska był współorganizatorem VI Konferencji Naukowo-Technicznej pt. Nowe Kierunki Badań W Inżynierii Środowiska, Energetyce, Geodezji i Gospodarce Przestrzennej, która odbyła się w dniach 14-15 października 2020 r. w Lublinie a ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną związaną z COVID-19 przeprowadzona została w formie online.

Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. dr hab. inż. Jarosława Bosego, JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr hab. Krzysztofa Kowalczyka i JM Rektora Uniwersytetu Rolniczego Im. Hugona Kołłątaja w Krakowie prof. dr hab. Sylwestra Tabora. Konferencja zorganizowana została przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu (Instytut Inżynierii Środowiska a także Studenckie Koło Naukowe Hydrologów i Hydrotechników), Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Polskie Towarzystwo Hydrobiologiczne, Polskie Towarzystwo Inżynierii Ekologicznej Oddział w Lublinie, Urząd Gminy w Dębowej Kłodzie, Poleski Park Narodowy oraz Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Parczew.

Pracownicy Instytutu pełnili podczas Konferencji wiele funkcji. I tak dr hab. inż. Katarzyna Pawęska, prof. UPWr pełniła funkcję z-cy przewodniczącego Komitetu Naukowego Konferencji, dr inż. Aleksandra Bawiec była z-cą przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego konferencji. Ponadto prof. Krzysztof Pulikowski, dr hab. inż. Tomasz Tymiński, prof. UPWr i prof. Mirosław Wiatkowski weszli w skład Komitetu Naukowego Konferencji.

Nasi Przedstawiciele czynnie uczestniczyli w konferencji. Referaty zaprezentowali:

• mgr inż. Bogna Buta, Mirosław Wiatkowski, Łukasz Gruss, Paweł Tomczyk, Robert Kasperek – „Wstępne wyniki badań jakości wody zbiornika Turawa w aspekcie prowadzonej gospodarki wodnej” (referat wygłoszony w ramach Projektu „Innowacyjna metoda poprawy jakości wody w wielofunkcyjnych zbiornikach retencyjnych” w ramach Programu „Środowisko naturalne, rolnictwo i leśnictwo” BIOSTRATEG).
  • Robert Głowski, Anna Blejzing, Robert Kasperek – „Stabilność dna na podgórskim odcinku Bystrzycy Kłodzkiej”.
  • Maciej Gruszczyński, Jan Błotnicki, Marian Mokwa – „Wpływ kształtu słupów w ryglach przepławki na warunki hydrauliczne i transport rumoszu pływającego”.
  • Paweł Lochyński, Paweł Wiercik, Sylwia Charazińska – „Wyzwania związane z neutralizacją ścieków przemysłowych zawierających środki kompleksujące”.
  • Robert Kasperek, Robert Głowski, Łukasz Gruss, Paweł Tomczyk, Mirosław Wiatkowski – „Hydroenergetyczne wykorzystanie stopni wodnych na Odrze”.
  • Agata Szymańska-Pulikowska, Aleksandra Wdowczyk – „Ocena możliwości wykorzystania LPI w monitoringu składowisk odpadów”.
  • Szymon Kilian, Martyna Rukat, Aleksandra Bawiec, Katarzyna Pawęska – „Dynamika zmian jakości wody w zbiornikach Wrocławskiej Fosy Miejskiej”.
  • Łukasz Gruss, Mirosław Wiatkowski, Krzysztof Pulikowski – „Profil zmian wskaźników jakości wody rzeki Małej Panwi przepływającej przez duży zbiornik zaporowy Turawa” (referat wygłoszony w ramach Projektu „Innowacyjna metoda poprawy jakości wody w wielofunkcyjnych zbiornikach retencyjnych” w ramach Programu „Środowisko naturalne, rolnictwo i leśnictwo” BIOSTRATEG).