Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Stażystka z Uniwersytetu Karola w Pradze w Instytucie Inżynierii Środowiska

Dzięki programowi stypendialnemu NAWA do naszego Instytutu przyjechała mgr Lucie Pražáková.

Mgr Lucie Pražáková jest studentką pierwszego roku studiów doktoranckich w Katedrze Chemii Analitycznej  Uniwersytetu Karola w Pradze. Jej przyjazd był możliwy dzięki wieloletniej współpracy dr hab. inż. Pawła Lochyńskiego, profesora uczelni z Katedrą, w której swoje badania prowadzi mgr Lucie Pražáková.

W Instytucie Inżynierii Środowiska mgr Lucie Pražáková uczestniczy w pracach nad rozwojem elektrochemicznych metod degradacji związków organicznych w ściekach. Wraz z zespołem badawczym dr hab. inż. Pawła Lochyńskiego koncentruje się na opracowaniu i udoskonaleniu metod opartych na elektrodach BDD stosowanych w oczyszczaniu wody.

Wierzymy, że współpraca będzie owocna, a nasza stażystka wiele się nauczy. Mamy również nadzieję, że wykorzysta swoją wiedzę, uzyskaną w ramach prowadzonych badań, dotyczących specyficznej degradacji abakawiru (stosowanego w leczeniu HIV) z wykorzystaniem elektrod BDD.