Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Wizyta prof. Samuela Gazita z ORT Braude College

Z inicjatywy prof. dr hab. inż. Jarosława Bosego Prorektora ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu gościem Instytutu Inżynierii Środowiska był pan prof. Samuel Gazit z ORT Braude College (Izrael).

Plan wizyty w dniu 11 kwietnia 2018 r. obejmował zapoznanie się z bazą naukowo-dydaktyczną Instytutu Inżynierii Środowiska. W Laboratorium Wodnym Gościa przyjęli dr hab. inż. Mirosław Wiatkowski, prof. nadzw., dr hab. inż. Tomasz Tymiński, dr inż. Robert Głowski i dr inż. Robert Kasperek. Zaprezentowano tematykę zagadnień stanowiących obszar działalności Laboratorium Wodnego, w szczególności modelowanie przepływów wód w korytach otwartych, hydraulikę urządzeń piętrzących i zrzutowych ze zbiorników wodnych, filtrację wody w gruncie i glebie oraz zamulanie zbiorników. Natomiast w Laboratorium Badań Gruntów Pana profesora przyjęli dr inż. Jolanta Dąbrowska i dr hab. Krzysztof Lejcuś. W spotkaniu udział wzięła także dr inż. Katarzyna Kopańczyk z Działu Zarządzania Wiedzą i Programów Międzynarodowych Naszej Uczelni.