Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Zaproszenie na seminarium naukowe

Instytut Inżynierii Środowiska serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w seminarium naukowym, które odbędzie się w czwartek 25.04.2019 r. o godz. 13.00 w sali Rad Wydziałów; Centrum Dydaktyczno-Naukowe Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przy placu Grunwaldzkim 24a.

Seminarium będzie dotyczyło zagadnień zdecentralizowanych systemów oczyszczania ścieków, monitorowania mikrozanieczyszczeń, usuwania jonów metali ciężkich oraz współpracy z Instytutem Chemii Wody Uniwersytetu technicznego w Dreźnie (TU Dresden).

Dr. rer. nat. Thomas Dittmar [30-40 min]

• The overall aims of the research, projects and international cooperation at the Institute of Water Chemistry TU Dresden
  • Decentralized waste water treatment

Yang Liu M. Sc. [20-30 min]

• Development of analytical and monitoring methods for determining emerging micro-pollutants in the water
  • Adsorption study on removal of heavy metal ions

Dr hab. Thomas Dittmar specjalizuje się w technologii oczyszczania ścieków oraz dezynfekcji wody. Doświadczenie naukowe dr hab. Thomasa Dittmara wzbogacone jest realizacją projektów badawczych we współpracy z przemysłem.

Yang Liu od czterech lat jest doktorantką w Institut für Wasserchemie Technische Universität Dresden. Od 1-30 kwietnia 2019 Yang Liu realizuje badania w Instytucie Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w ramach programu PROM finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA). W maju 2019 roku w ramach tego samego programu dr inż. Edyta Łyczkowska-Widłak z Instytutu Inżynierii Środowiska będzie realizowała badania na TU Dresden.

Moderator seminarium:
dr inż. Paweł Lochyński