Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Zebranie Pracowników Instytutu Inżynierii Środowiska

W dniu 3 października 2022 roku odbyło się zebranie Pracowników Instytutu Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Dyrektor Instytutu dr hab. Krzysztof Lejcuś, profesor uczelni serdecznie powitał Pracowników oraz Doktorantów w rozpoczynającym się nowym semestrze.

Na początku zebrania minutą ciszy uczczono pamięć, niedawno zmarłej, Krystyny Matusiak, która przez wiele lat wspierała Nasz Instytut w badaniach naukowych oraz w realizacji procesu dydaktycznego.

Podczas spotkania poruszono kilka ważnych zagadnień związanych z funkcjonowaniem Instytutu.

Dyrektor omówił proces przekształceń i rozwoju Laboratorium wodnego. Poruszył temat współpracy Instytutu z przedsiębiorstwami mi.in. SWECO Polska, KGHM Polska Miedź S.A., MPWiK we Wrocławiu. Wyjaśnił jaki jest udział Instytutu w projekcie SYMBIOREM, mającym na celu ograniczenie zanieczyszczenia środowiska za pomocą innowacyjnych procesów bioremediacji. Projekt ten będzie trwał przez 4 najbliższe lata. W ramach jego działań podjęliśmy współpracę z Uniwersytetem Kraju Basków, w Hiszpani oraz organizacją Greenovate! Europe.

Ważnym momentem zebrania było powitanie nowych pracowników Instytutu mgr inż. Sylwii Charazińskiej, mgr inż. Jakuba Misiewicza, mgr inż. Darii Marczak oraz  dr inż. Pawła Tomczyka. Zaprezentowali się też nowi uczestnicy Szkoły Doktorskiej mgr inż. Szymon Kilian oraz mgr Ahmed Tamma.

Oczywiście omówiono również tematy związane z dydaktyką w najbliższym semestrze. W związku z otwarciem nowego kierunku studiów bioeconomy, pojawiły się nowe przedmioty, które będziemy uczyć tylko w języku angielskim.

Dr hab. inż. Katarzyna Pawęska, profesor uczelni oraz dr hab. inż. Paweł Lochyński, profesor uczelni zaproponowali stworzenie cyklu zajęć promujących kierunki studiów, na których prowadzimy kształcenie. Zdecydowaliśmy, że będą to przede wszystkim zajęcia pokazujące nasze laboratoria i ich możliwości.