Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Zobacz, poznaj i eksperymentuj

„Zobacz, poznaj i eksperymentuj” – to hasło, które już od dłuższego czasu przyświeca nam podczas organizowania zajęć dla uczniów szkół średnich na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

W grudniu, jeszcze przed okresem świątecznym, uczniowie z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez pracowników Instytutu Inżynierii Środowiska pt. Makroskopowe badanie gruntów spoistych -  prowadzonych przez dr inż. Justynę Kubicz oraz Modelowanie sieci wodociągowej –  prowadzonych przez  dr inż. Justynę Stańczyk. Podczas spotkania z dr hab. inż. Katarzyną Pawęska, prof. uczelni uczniowie technikum i liceum poznali wciąż aktualne wyzwania związane z "Zanieczyszczeniem wód powierzchniowych” oraz uczestniczyli w dyskusji  – „Kim jest Inżynier Środowiska?".

Dziękujemy Panu Dziekanowi  Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji prof. dr hab. inż. Bernardowi Kontnemu za wsparcie inicjatywy, przyjęcie uczniów w murach naszej uczelni oraz za poświęcony czas podczas spotkania z Panią Wicedyrektor ZSET Moniką Citow i nauczycielkami ZSET - Paniami Justyną Cieślak i Beatą Kościelną, na którym poruszane były tematy dalszej współpracy pomiędzy naszymi jednostkami.

Podczas spotkania Pani Wicedyrektor ZSET Moniki Citow z Dyrekcją Instytutu Inżynierii Środowiska pojawił się pomysł na realizację wspólnego dwudniowego Eventu Naukowego w 2023 r. z udziałem pracowników reprezentujących kilka wydziałów uczelni.

W przygotowanie i prowadzenie Lekcji Inżynierii Środowiska zaangażowani byli dr hab. inż. Katarzyna Pawęska, profesor uczelni, dr inż. Justyna Kubicz, dr inż. Justyna Stańczyk, mgr inż. Sylwia Charazińska, dr hab. inż. Paweł Lochyński, prof. uczelni oraz doktoranci, mgr inż. Kinga Marek i mgr inż. Szymon Kilian. Dokumentację fotograficzną przygotował dr inż. Michał Śpitalniak. Serdecznie dziękujemy pracownikom sekretariatu Paniom Kasi Suszek oraz Kasi Lisińskiej za wsparcie w przygotowaniu słodkiego poczęstunku dla naszych gości.