Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich w laboratoriach Instytutu Inżynierii Środowiska

W minionym już 2021 roku mury naszego Wydziału odwiedzili uczniowie liceum i technikum z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich. Trzydziestu trzech uczniów wraz z Panią Wicedyrektor Moniką Citow oraz nauczycielką fizyki i chemii Panią Justyną Cieślak zapoznało się z ofertą dydaktyczną naszego Wydziału i zapleczem naukowo-dydaktycznym.

W realizację zajęć zaangażowani byli dr hab. inż. Katarzyna Pawęska, profesor uczelni, dr inż. Magdalena Kuśnierz, mgr inż. Kamila Hamal, Elżbieta Trośniak, dr inż. Maciej Gruszczyński, dr inż. Paweł Lochyński, dr inż. Aleksandra Bawiec  oraz doktoranci mgr inż. Sylwia Charazińska, mgr inż. Daria Marczak, mgr inż. Kinga Marek oraz mgr inż. Jakub Misiewicz.

Uczniowie dowiedzieli się jakie kierunki studiów realizowane są na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji i jakie są wymagania rekrutacyjne. Poznali strukturę Uniwersytetu Przyrodniczego oraz samego Wydziału. Pracownicy Instytutu Inżynierii Środowiska starali się w sposób jasny i przyjazny odpowiedzieć na pytanie: kim jest i czym zajmuje się inżynier inżynierii środowiska?

Uzupełnieniem ciekawej dyskusji o tym czym zajmuje się inżynier były zajęcia praktyczne. Zajęcia prowadzone przez pracowników Instytutu Inżynierii Środowiska odbywały się w dwóch grupach, a fotorelację przedstawiamy poniżej .

Dziękujemy Pani Wicedyrektor ZSET za udostępnienie wykonanych zdjęć, a uczniom życzymy sukcesów naukowych i zapraszamy do studiowania na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr.