Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Filtruj wiadomości
  • Praca magisterska Naszego Doktoranta dotycząca zrównoważonego rozwoju nagrodzona

28.12.2018

Mgr inż. Paweł Tomczyk, absolwent kierunku Inżynieria środowiska na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, w 2018 roku został laureatem II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zrównoważonego rozwoju pod patronatem profesora Bazylego Poskrobki.

• Życzenia Świąteczno-Noworoczne

24.12.2018

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby świąteczny czas przepełniony był radością, ciepłem i rodzinną atmosferą. A nowy 2019 rok niech przyniesie pełno radosnych chwil i spełni wszystkie marzenia.

• Dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego

19.12.2018

Decyzją Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w Instytucie Inżynierii Środowiska, od stycznia 2019 roku, na stanowisku profesora nadzwyczajnego będzie zatrudniona dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak.

• Wigilia w Instytucie Inżynierii Środowiska

19.12.2018

W czwartek 19 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie wigilijne, w którym wzięli udział Pracownicy, Pracownicy emerytowani oraz Doktoranci Instytutu Inżynierii Środowiska.

• Przygotowania do Świąt

18.12.2018

Jednym z ważniejszych zwyczajów związanych z przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia jest wspólne ubieranie choinki. Co ciekawe zwyczaj ten do Polski przenieśli niemieccy protestanci na przełomie XVIII i XIX wieku (w okresie zaborów) i początkowo spotykana była jedynie w miastach.

• Zaproszenie na referat przed wszczęciem przewodu doktorskiego

03.12.2018

Zapraszamy pracowników i doktorantów instytutu do udziału w zebraniu naukowym, które odbędzie się w dniu 5 grudnia 2018 r. (środa), o godz. 12:30, w sali posiedzeń Rad Wydziałów (Centrum Dydaktyczno-Naukowe), pl. Grunwaldzki 24a.

• Karolina Kolasińska Doktorantka w Naszym Instytucie uzyskała stopień doktora

10.10.2018

Rada Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w dniu 10 października 2018 r. nadała mgr inż. Karolinie Kolasińskiej stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk rolniczych w dyscyplinie ochrona i kształtowanie środowiska, w specjalności zagospodarowanie wód opadowych.

• Nowi Doktoranci

01.10.2018

Od października 2018 roku w Instytucie rozpoczynają studia doktoranckie cztery osoby.

• Nowi profesorowie nadzwyczajni w Instytucie Inżynierii Środowiska

28.09.2018

Decyzją Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w Instytucie Inżynierii Środowiska, od października 2018 roku, na stanowisku profesora nadzwyczajnego będą zatrudnieni dr hab. inż. Katarzyna Pawęska i dr hab. inż. Tomasz Tymiński.

• Dr inż. Robert Kasperek uzyskał stopień doktora habilitowanego

28.09.2018

Rada Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w dniu 26 września 2018 r. nadała dr. Robertowi Kasperkowi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk rolniczych w dyscyplinie ochrona i kształtowanie środowiska, w specjalności: inżynieria i gospodarka wodna, hydroenergetyka.