Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Filtruj wiadomości
  • Wigilia w Instytucie Inżynierii Środowiska

18.12.2019

W czwartek 18 grudnia 2019 roku odbyło się Spotkanie wigilijne, w którym wzięli udział Pracownicy, Pracownicy emerytowani i Doktoranci Instytutu Inżynierii Środowiska.

• Robert Głowski Adiunkt w Instytucie uzyskał stopień doktora habilitowanego

11.12.2019

Rada Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w dniu 11 grudnia 2019 r. nadała dr inż. Robertowi Głowskiemu stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka.

• Nasi pracownicy współorganizatorami konferencji naukowo-technicznej pt.: „Modelowanie procesów hydrologicznych – zagadnienia modelowania w sektorze gospodarki wodnej”

22.11.2019

Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. dr hab. Tadeusza Trziszki i Dziekana Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji prof. dr hab. inż. Bernarda Kontnego a zorganizowana została przez Centrum Modelowania Procesów Hydrologicznych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu we współpracy z Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Wrocławskim i Towarzystwem Naukowym Inżynierii i Gospodarki Wodnej, w dniu 22 listopada 2019

• Dr inż. Magdalena Domańska inicjatorem i wykonawcą instalacji szkoleniowej w sali 416M dla studentów kierunku Inżynieria Środowiska

11.11.2019

Po wielomiesięcznych staraniach Pani doktor udało się uruchomić tę instalację. W listopadzie 2019 roku w sali 416 M odbyły się pierwsze szkolenia w zakresie równoważenia hydraulicznego (IMI Hydronic Engineering), pracy pomp (Wilo) oraz projektowania instalacji do wykrywania ponadnormatywnych stężeń gazów (Gazex), w których uczestniczył Dyrektor Instytutu Inżynierii Środowiska Pan dr hab. inż. Mirosław Wiatkowski, prof. UPWr.

• Powołanie dr hab. inż. Mirosława Wiatkowskiego, prof. UPWr na członka Rady Naukowej IMGW-PIB w Warszawie

04.11.2019

Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk powołał dr hab. inż. Mirosława Wiatkowskiego, prof. UPWr na członka Rady Naukowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, na kadencję 2019-2022.

• Kolejny projekt NCBiR w Instytucie

25.10.2019

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podjęło decyzję o sfinansowaniu projektu pt. „Innowacyjne technologie ograniczenia migracji zasolonych podziemnych do wód powierzchniowych w rejonie OUOW Żelazny Most”. Kierownikiem projektu jest prof. dr hab. inż. Stanisław Czaban, liderem Instytut Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

• Laboratorium Środowiskowe w strukturze Naszego Instytutu

22.10.2019

Zarządzeniem JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. dr hab. Tadeusza Trziszki z dnia 22 października 2019 roku do struktury Instytutu Inżynierii Środowiska zostało włączone Laboratorium Badań Środowiskowych.

• Drugi zastępca dyrektora naszego instytutu

22.10.2019

JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. dr hab. Tadeusz Trziszka na wniosek Dyrektora Instytutu Inżynierii Środowiska powołał dr hab. inż. Katarzynę Pawęską, prof. UPWr na zastępcę Dyrektora Instytutu Inżynierii Środowiska. Gratulujemy.

• Konkurs „OZE w obiektywie studentów IŚ” pod patronatem Naszego Instytutu

18.10.2019

Konkurs pn. „OZE w obiektywie studentów Inżynierii Środowiska” na najładniejszą fotografię z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii został ogłoszony w dniu 23 czerwca 2019 r. przez Dyrektora Instytutu Inżynierii Środowiska dr hab. inż. Mirosława Wiatkowskiego, prof. UPWr.

• Profesor Tomasz Tymiński i dr inż. Maciej Gruszczyński w RPA

27.09.2019

W Cape Town w Republice Południowej Afryki odbyła się 19 International Conference on TRANSPORT AND SEDIMENTATION OD SOLID PARTICLES, cykliczna konferencja, której głównym organizatorem jest Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji wspólnie zawsze z partnerską uczelnią lub jednostka badawczą z kraju, w którym odbywa się konferencja. Nasz Instytut reprezentowali prof. UPWr Tomasz Tymiński oraz dr inż. Maciej Gruszczyński.