Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Filtruj wiadomości
  • Międzynarodowa Konferencja Inland Shipping 2019

17.05.2019

16-17 maja 2019 roku odbyła się cykliczna Międzynarodowa Konferencja Inland Shipping 2019, którą zorganizowała Akademia Morska w Szczecinie.

• Zajęcia terenowe naszych studentów na zbiornikach kaskady Nysy Kłodzkiej: Nysa, Topola i Kozielno

16.05.2019

W dniu 16 maja 2019 r. odbył się wyjazd terenowy na zbiorniki retencyjne na rzece Nysa Kłodzka: Nysa, Topola i Kozielno. Wyjazd zorganizowali studenci III roku z kierunków studiów Inżynieria Środowiska oraz Inżynieria i Gospodarka Wodna z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji. Główną organizatorką wyjazdu była Starościna Klaudia Krajewska.

• Dr inż. Magdalena Domańska i dr hab. inż. Robert Kasperek wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Górniczej

15.05.2019

15 maja 2019 roku w siedzibie KGHM CUPRUM NOVUM we Wrocławiu odbyła się Międzynarodowa Konferencja Górnicza projektu „REMIX – inteligentne i zielone regiony górnicze UE”, organizowana przez Województwo Dolnośląskie – Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach Programu Interreg Europa. W konferencji wzięli udział pracownicy Instytutu Inżynierii Środowiska UPWr we Wrocławiu: dr inż. Magdalena Domańska i dr hab. inż. Robert Kasperek.

• Dr hab. inż. Krzysztof Lejcuś zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego

26.04.2019

Decyzją Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w Instytucie Inżynierii Środowiska, od maja 2019 roku, na stanowisku profesora nadzwyczajnego będzie zatrudniony dr hab. Krzysztof Lejcuś.

• Zaproszenie na seminarium naukowe

24.04.2019

Instytut Inżynierii Środowiska serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w seminarium naukowym, które odbędzie się w czwartek 25.04.2019 r. o godz. 13.00 w sali Rad Wydziałów; Centrum Dydaktyczno-Naukowe Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przy placu Grunwaldzkim 24a.

• Życzenia na Wielkanoc 2019

18.04.2019

Najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się święta Wielkiejnocy. Dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki i mokrego poniedziałku! Serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół. Wszystkim Pracownikom, Pracownikom emerytowanym, Doktorantom i Przyjaciołom Instytutu Inżynierii Środowiska życzy Dyrekcja Instytutu.

• Dr hab. inż. Robert Kasperek uczestniczył w Międzynarodowym Sympozjum Odrzańskim z okazji Roku Odry 2019

29.03.2019

29 marca 2019 r. dr hab. inż. Robert Kasperek z Instytutu Inżynierii Środowiska uczestniczył w cyklicznym Międzynarodowym Sympozjum Odrzańskim z okazji Roku Odry 2019, ogłoszonego przez organizacje gospodarcze i społeczne państw nadodrzańskich.

• W Instytucie Inżynierii Środowiska realizujemy trzy duże projekty

27.03.2019

W 2019 rok wchodzimy jako liderzy realizując trzy duże projekty naukowo-badawcze: „Hydrobox2.0 – innowacyjna technologia wspomagająca oszczędzanie wody i wegetację roślin”, „Pionierski model monitorowania zanieczyszczeń kąpieli procesowych do elektropolerowania (IonsMonit)” i „Innowacyjna metoda poprawy jakości wody w wielofunkcyjnych zbiornikach retencyjnych” w ramach Programu BIOSTRATEG.

• Warsztaty z modelowania hydraulicznego z użyciem oprogramowania MIKE HYDRO RIVER

15.03.2019

W dniach 14-15 marca 2019 r. w siedzibie Centrum Modelowania Procesów Hydrologicznych w budynku Geo-Info-Hydro Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji odbyły się warsztaty dla osób zajmującymi się zawodowo modelowaniem procesów przepływu wody w korytach otwartych.

• Warsztaty projektowe z użyciem profesjonalnego modelu hydraulicznego

26.02.2019

Dr inż. Magdalena Domańska z Instytutu Inżynierii Środowiska uczestniczyła w szkoleniu zorganizowanym przez firmę Oventrop