Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Filtruj wiadomości
  • Grant „Preludium” na badania cieków wykorzystywanych hydroenergetycznie

09.12.2021

Mgr inż. Paweł Tomczyk, doktorant z naszego Instytutu, otrzymał ponad 200 tysięcy złotych na prace w ramach projektu pt. Badania zmian jakości wód w systemach rzecznych wykorzystywanych hydroenergetycznie - modelowanie zmian elementów stanu ekologicznego wód. Projekt, realizowany pod opieką prof. dr hab. inż. Mirosława Wiatkowskiego, będzie finansowany w ramach konkursu Preludium ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki.

• Narodowe Centrum Nauki sfinansuje projekt mgr inż. Darii Marczak

07.12.2021

Daria Marczak, doktorantka z naszego Instytutu, dostała prawie 140 tysięcy złotych na projekt pt. Badanie procesów biodegradacji geotekstyliów z włókien naturalnych i dodatków wspomagających wegetację roślin stosowanych w inżynierii środowiska, realizowany pod opieką dr hab. Krzysztofa Lejcusia, profesora uczelni. Projekt będzie finansowany w ramach konkursu Preludium ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki i jest przeznaczony dla naukowców nieposiadających stopnia doktora.

• Dr inż. Pawłeł Lochyński otrzymał nagrodę „Naukowiec Przyszłości” 2021

06.12.2021

Dr inż. Pawłeł Lochyński z naszego Instytutu otrzymał nagrodę „Naukowiec Przyszłości” 2021 w kategorii Nauka dla lepszego życia w przyszłości.

• Dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak profesor Uczelni w gronie 30 Kreatywnych Wrocławia.

05.12.2021

Dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak profesor Uczelni, kierownik Zakładu Infrastruktury i Techniki Sanitarnej naszego Instytutu znalazła się w gronie 30 Kreatywnych Wrocławia.

• Wyróżnienie w kategorii stypendium im. Mariana Suskiego dla mgr inż. Darii Marczak

04.12.2021

Mgr inż. Daria Marczak, doktorantka z naszego Instytutu otrzymała wyróżnienie w kategorii stypendium im. Mariana Suskiego w zakresie nauk inżynieryjno-technicznych, za badania nad opracowaniem nowej technologii, jaką są biodegradowalne geokompozyty sorbujące wodę (BioGSW).

• Podziękowania na koniec kadencji

01.09.2021

W związku z zakończeniem kadencji Dyrektora Instytutu Inżynierii Środowiska pragnę podziękować za satysfakcjonującą współpracę w okresie pełnienia tej funkcji. Dziękuję za zaangażowanie i wsparcie podczas wspólnych działań Kierownikom Zakładów i Pracownikom Instytutu, za trud publikacyjny, dydaktyczny, organizacyjny i projektowy, a przede wszystkim za dobrą atmosferę współdziałania.

• Już wkrótce Międzynarodowa Konferencja u Nas we Wrocławiu

23.04.2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, która odbędzie się w trybie zdalnym na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Wydarzenie to organizowane jest przez Instytut Inżynierii Środowiska we współpracy z innymi polskimi uniwersytetami (z Lublina, Krakowa, Gdańska, Poznania, Warszawy, Rzeszowa i Olsztyna) oraz Politechnikami w Beja Portugalii, a także z miastem Wrocław i Karkonoskim Parkiem Narodowym.

• Nasi Pracownicy członkami Wiodącego Zespołu Dydaktycznego

21.04.2021

Pracownicy Instytutu Inżynierii Środowiska Pani dr hab. inż. Katarzyna Pawęska, prof. uczelni i Pan dr inż. Radosław Stodolak zostali powołania na członków Wiodącego Zespołu Dydaktycznego (WZD) Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

• Życzenia Wielkanocne

02.04.2021

Szanowni Państwo Pracownicy, Pracownicy emerytowani i Doktoranci Instytutu Inżynierii Środowiska, z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Państwu i Bliskim wszystkiego co najlepsze i najprzyjemniejsze, dużo zdrowia i szczęścia. Ale także by Wielkanoc podniosła na duchu i napełniła serca radością.

• Wywiad Pani dr inż. Aleksandry Bawiec do uczelnianego Indeksu

15.03.2021

Pani dr inż. Aleksandra Bawiec udzieliła obszernego wywiadu z podtytułem: „Zawsze byłam kujonem, nie mam czasu się nudzić”, gdzie opowiedziała o swojej drodze studencko-naukowej.