Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Filtruj wiadomości
  • Geotechniczna odbudowa terenów zdewastowanych w praktyce

04.06.2024

3 czerwca 2024 r. w ramach zajęć dydaktycznych „Geotechniczna odbudowa terenów zdewastowanych”, studenci studiów magisterskich inżynierii środowiska, pod opieką dr inż. Darii Marczak i dr inż. Justyny Kubicz, wzięli udział w zajęciach terenowych na tzw. Górce Maślickiej.

• Nasi pracownicy na "Śniadaniu z remediacją"

29.05.2024

W dniu 22 maja 2024 r. pracownicy Instytutu Inżynierii Środowiska: dr hab. inż. Paweł Lochyński, prof. Uczelni oraz dr inż. Sylwia Charazińska uczestniczyli w spotkaniu z cyklu "Śniadanie z remediacją".

• Zajęcia z geotechnicznej odbudowy terenów zdewastowanych na terenie kopalni granitu w Strzelinie

17.04.2024

W dniu 15 kwietnia 2024 roku grupa studentów studiów magisterskich kierunku inżynieria środowiska, pod opieką dr inż. Justyny Kubicz oraz dr inż. Darii Marczak, miała niezwykłą okazję uczestniczyć w terenowych zajęciach poświęconych geotechnicznej odbudowie terenów zdewastowanych na terenie kopalni granitu w Strzelinie.

• Co dalej z kopalniami Polkowice-Sieroszowice, Odrą i zbiornikiem Żelazny Most?- głos dr inż. Macieja Gruszczyńskiego w Radiu Wrocław

21.02.2024

Z radością pragniemy poinformować, że dr inż. Maciej Gruszczyński, nasz kolega z Instytutu, był gościem programu radiowego "Wieczór z Dolnego Śląska" w Radiu Wrocław. Wziął udział w dyskusji na temat "Co dalej z kopalniami Polkowice-Sieroszowice, Odrą i zbiornikiem Żelazny Most?", która odbyła się 13 lutego 2024 r. w ramach tego programu.

• Gospodarka bezodpadowa w praktyce, wyjście terenowe do Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.

12.01.2024

11 stycznia 2024 roku studenci 2 roku studiów magisterskich inżynierii środowiska o specjalizacji gospodarka odpadami i odnawialne źródła energii, mieli unikalną okazję przyjrzeć się procesom, które kształtują przyszłość energetyki opartej na zrównoważonym rozwoju i zasadach gospodarki bezodpadowej.

• Inspirujące warsztaty w Instytucie Inżynierii Środowiska

03.01.2024

Pracownicy IIŚ osiągają nie tylko znakomite wyniki w badaniach naukowych, ale również angażują się w aktywną promocję naszych kierunków studiów inżynierii środowiska, inżynierii i gospodarki wodnej, bioeconomy, budownictwa, geodezji, inżynierii bezpieczeństwa. W semestrze zimowym 2023/2024 spotkali się z uczniami szkół średnich m.in. ZSOiZ w Lwówku Śląskim, LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie oraz ZSTE w Rakowicach Wielkich. Podzielili się z nimi swoją wiedzą i pasją.