Aktualności

Instytut Gospodarki Przestrzennej z wizytą w Starej Kamienicy

25.11.2022

25 listopada 2022 r. w Zespole Szkół w Starej Kamienicy odbyło się seminarium poświęcone szeroko pojętym problemom z zakresu gospodarki przestrzennej.

Karolina Stuchły wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Prac Dyplomowych Inżynierskich Superstar 4 Science 2022

16.11.2022

Jury złożone z przedstawicieli wiodących Uniwersytetów w Polsce, przedstawicieli Partnerów Biznesowych oraz IEEE oceniło pracę pt.: "Wyznaczanie deformacji terenu na obszarze Górnego Śląska z zastosowaniem satelitarnych zobrazowań radarowych" realizowaną pod opieką dr inż. Kamilii Pawluszek-Filipiak jako najlepszą w kategorii Największa Wartość Merytoryczna.

Szkolenie z obsługi programów CADvent oraz LindQST

08.11.2022

8 listopada w laboratorium instalacji sanitarnych Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji odbyło się szkolenie z obsługi programów CADvent oraz LindQST do projektowania instalacji wentylacyjnych w środowisku AutoCAD.

Lekcja Inżynierii Środowiska na UPWr

04.11.2022

4 listopada w Lekcji Inżynierii Środowiska organizowanej przez pracowników Instytutu Inżynierii Środowiska uczestniczyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie.

Kamieniołom w krajobrazie, krajobraz kamieniołomu

28.10.2022

Studenci kierunku Architektura Krajobrazu w ramach przedmiotów Inżynieria Krajobrazu (II rok 2 st.) oraz Ochrona Środowiska (III rok 1 st.) uczestniczyli w zajęciach terenowych poświęconych tematyce degradacji i rekultywacja terenów górniczych jako elementów odzyskiwania przestrzeni i kształtowania krajobrazu terenów pogórniczych.

Absolwentki UPWr z prestiżową nagrodą dla architektów krajobrazu

21.10.2022

Członkinie polskiego Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu zostały nagrodzone w konkursie International Federation of Landscape Architects 2022 IFLA Europe Student and Young Professionals! Hasłem tegorocznej edycji było Boldness & Beaty. W kategorii projektów zrealizowanych zwyciężyła Kamila Rogaczewska i Katarzyna Kobierska, absolwentki architektury krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Uroczystość nadania Obserwatorium Agro- i Hydrometeorologii Wrocław-Swojec imienia prof. dra hab. inż. Stanisława Baca jun.

12.10.2022

W dniu 12.10.2022 r. dokonano uroczystego odsłonięcia tablicy honorowej upamiętniającej nadanie przez Senat UPWr Obserwatorium Agro- i Hydrometeorologii Wrocław-Swojec imienia prof. dra hab. inż. Stanisława Baca jun.

Dolnośląski Festiwal Nauki na WIKŚiG

22.09.2022

W tym roku odbyła się XXV edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Jak co roku Pracownicy Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji nie zawiedli i w edycji wrocławskiej zaproponowali bogatą ofertę dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz osób dorosłych.

Nowy tom Pro Memoria (2006-2022) już na stronie Wydziału

09.08.2022

Na stronie Wydziału została opublikowana monografia pod redakcją profesorów Andrzeja Drabińskiego i Jerzego Soboty „Pro Memoria (2006-2022)”, która zawiera biogramy i wspomnienia o 53 pracownikach i byłych pracownikach Wydziału zmarłych w okresie od stycznia 2006 do czerwca 2022 roku, a także wspomnienie o pierwszym prezesie Zrzeszenia Absolwentów naszego Wydziału.

Nagrody dla studentów architektury krajobrazu

15.07.2022

15 lipca 2022 r. w Katedrze Architektury Krajobrazu odbyło się uroczyste wręczenie nagród studentom II st. kierunku architektura krajobrazu UPWr za przygotowanie koncepcji projektowych zagospodarowania parku w Ołdrzychowicach Kłodzkich.

Wystawa dr Anny Borcz pt. A jednak...tworzymy!

06.06.2022

Profesjonalna Galeria Linia prowadzona jest od kilkunastu lat przez pracowników naszego wydziału z Katedry Architektury Krajobrazu. Otwarta dla widzów od godziny 9.00 do 21.00 na 1 piętrze koło Auli na pl. Grunwaldzkim 24A.

Przewodnik po kołach naukowych WIKŚiG

20.04.2022

Na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu są m.in. koła naukowe dla studentów zainteresowanych architekturą krajobrazu, planowaniem przestrzennym czy geodezją.

Pracownicy Instytutu Inżynierii Środowiska z wizytą w ZSET w Rakowicach Wielkich

07.04.2022

7 kwietnia 2022 roku pracownicy Instytutu Inżynierii Środowiska odwiedzili zaprzyjaźniony Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich.

City&Co, czyli jak stworzyć miasto przyjazne seniorom

14.02.2022

Konsorcjum z udziałem naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu będzie realizować jeden z projektów nagrodzonych w międzynarodowym konkursie ENUTC: ERA-NET Urban Transformation Capacities. Na 152 wnioski finansowanie zdobyło tylko 16.

Wyłoniono najlepsze prace z dziedziny badań kosmicznych

27.01.2022

Rozstrzygnięto konkurs na Nagrodę Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej za najlepszą pracę dyplomową z dziedziny badań kosmicznych. Spośród 31 zgłoszonych prac, dwie zwycięskie powstały na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Życzenia świąteczno-noworoczne

20.12.2021

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu aby świąteczny czas przepełniony był radością, ciepłem i rodzinną atmosferą. Niech te Święta przyniosą odpoczynek i chwile wytchnienia od codziennych obowiązków i trosk, oraz energię i pomyślność na cały następny rok.

Uczniowie ZSET w laboratoriach Instytutu Inżynierii Środowiska

07.12.2021

W 2021 roku mury naszego wydziału odwiedzili uczniowie liceum i technikum z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich. 33 uczniów wraz z Panią Wicedyrektor Moniką Citow oraz nauczycielką fizyki i chemii Panią Justyną Cieślak zapoznano z ofertę dydaktyczną naszego wydziału i zapleczem naukowo-dydaktycznym.

Mamy Wrocławskie Magnolie: za badania nad rowerem miejskim i torowiskami

10.11.2021

Magdalena Michałkowska i Mateusz Szołdra zdobyli wyróżnienia w tegorocznym konkursie Wrocławska Magnolia na najlepsze prace magisterskie prezentujące pomysły na badania możliwe do wykorzystania w biznesie. Absolwenci kierunku geodezja i kartografia pracują. Magda w firmie geodezyjnej, Mateusz – projektowej.

Trzy studenckie koła naukowe z dofinansowaniem z programu FAST

20.10.2021

SKN Geodetów, SKN PUZZLE i SKN Architektury Krajobrazów zdobyły na realizację swoich projektów po pięć tysięcy złotych dofinansowania z programu FAST.