Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Filtruj wiadomości
  • Zaproszenie na seminarium naukowe

24.04.2019

Instytut Inżynierii Środowiska serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w seminarium naukowym, które odbędzie się w czwartek 25.04.2019 r. o godz. 13.00 w sali Rad Wydziałów; Centrum Dydaktyczno-Naukowe Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przy placu Grunwaldzkim 24a.

• Życzenia na Wielkanoc 2019

18.04.2019

Najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się święta Wielkiejnocy. Dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki i mokrego poniedziałku! Serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół. Wszystkim Pracownikom, Pracownikom emerytowanym, Doktorantom i Przyjaciołom Instytutu Inżynierii Środowiska życzy Dyrekcja Instytutu.

• Dr hab. inż. Robert Kasperek uczestniczył w Międzynarodowym Sympozjum Odrzańskim z okazji Roku Odry 2019

29.03.2019

29 marca 2019 r. dr hab. inż. Robert Kasperek z Instytutu Inżynierii Środowiska uczestniczył w cyklicznym Międzynarodowym Sympozjum Odrzańskim z okazji Roku Odry 2019, ogłoszonego przez organizacje gospodarcze i społeczne państw nadodrzańskich.

• W Instytucie Inżynierii Środowiska realizujemy trzy duże projekty

27.03.2019

W 2019 rok wchodzimy jako liderzy realizując trzy duże projekty naukowo-badawcze: „Hydrobox2.0 – innowacyjna technologia wspomagająca oszczędzanie wody i wegetację roślin”, „Pionierski model monitorowania zanieczyszczeń kąpieli procesowych do elektropolerowania (IonsMonit)” i „Innowacyjna metoda poprawy jakości wody w wielofunkcyjnych zbiornikach retencyjnych” w ramach Programu BIOSTRATEG.

• Warsztaty z modelowania hydraulicznego z użyciem oprogramowania MIKE HYDRO RIVER

15.03.2019

W dniach 14-15 marca 2019 r. w siedzibie Centrum Modelowania Procesów Hydrologicznych w budynku Geo-Info-Hydro Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji odbyły się warsztaty dla osób zajmującymi się zawodowo modelowaniem procesów przepływu wody w korytach otwartych.

• Warsztaty projektowe z użyciem profesjonalnego modelu hydraulicznego

26.02.2019

Dr inż. Magdalena Domańska z Instytutu Inżynierii Środowiska uczestniczyła w szkoleniu zorganizowanym przez firmę Oventrop

• Zaproszenie na referat przed wszczęciem przewodu doktorskiego

25.02.2019

Zapraszamy Pracowników i Doktorantów Instytutu do udziału w zebraniach naukowych, poświęconym przedstawieniu tez rozpraw doktorskich Doktorantów z Naszego Instytutu: mgr inż. Aleksandry Wdowczyk i mgr inż. Pawła Tomczyka, które odbędą się 27.02.2019 roku w sali Rad Wydziałów.

• Praca magisterska Naszego Doktoranta dotycząca zrównoważonego rozwoju nagrodzona

28.12.2018

Mgr inż. Paweł Tomczyk, absolwent kierunku Inżynieria środowiska na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, w 2018 roku został laureatem II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zrównoważonego rozwoju pod patronatem profesora Bazylego Poskrobki.

• Życzenia Świąteczno-Noworoczne

24.12.2018

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby świąteczny czas przepełniony był radością, ciepłem i rodzinną atmosferą. A nowy 2019 rok niech przyniesie pełno radosnych chwil i spełni wszystkie marzenia.

• Dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego

19.12.2018

Decyzją Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w Instytucie Inżynierii Środowiska, od stycznia 2019 roku, na stanowisku profesora nadzwyczajnego będzie zatrudniona dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak.