Aktualności Instytutu Inżynierii Środowiska

Filtruj wiadomości
  • Łukasz Gruss uzyskał stopień doktora

25.04.2018

Rada Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w dniu 25 kwietnia 2018 r. nadała mgr inż. Łukaszowi Grussowi stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk rolniczych w dyscyplinie ochrona i kształtowanie środowiska, w specjalności hydrologia, inżynieria i gospodarka wodna.

• Wizyta prof. Samuela Gazita z ORT Braude College

18.04.2018

Z inicjatywy prof. dr hab. inż. Jarosława Bosego Prorektora ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu gościem Instytutu Inżynierii Środowiska był pan prof. Samuel Gazit z ORT Braude College (Izrael).

• Jubileusz prof. dr hab. inż. Jerzego Kowalskiego

11.04.2018

Z okazji 85 rocznicy urodzin Pana profesora Jerzego Kowalskiego Pracownicy macierzystego Instytutu Pana profesora złożyli profesorowi najserdeczniejsze podziękowania za dziesiątki lat niestrudzonej pracy dla dobra Instytutu.

• Życzenia Wielkanocne

30.03.2018

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju. Serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół. Wesołego Alleluja i mokrego Dyngusa życzy dyrekcja Instytutu Inżynierii Środowiska.

• Mocna reprezentacja Naszego Instytutu na obchodach Światowego Dnia Wody

22.03.2018

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Wody,w tym roku pod hasłem „Natura dla wody”, na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyły się dnia 22 marca 2018 r. Koordynatorem obchodów był mgr inż. Łukasz Gruss a opiekę merytoryczną sprawował dr hab. inż. Mirosław Wiatkowski, prof. nadzw.

• Wywiad w Eurofaktach TVP Wrocław

21.03.2018

21 marca 2018 r. wyemitowano wywiad w Eurofaktach nt. zasobów wodnych i badań w tym zakresie prowadzonych w Naszym Instytucie (czas: 01:52-02:40). Wywiad został przeprowadzony z dr hab. inż. Mirosławem Wiatkowskim, prof. nadzw. i mgr inż. Maciejem Gruszczyńskim, w Laboratorium Wodnym im. prof. Juliana Wołoszyna.

• Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Łukasza Grussa z Naszego Instytutu

14.03.2018

Dziekan i Rada Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr inż. Łukasza Grussa pt. „Gospodarowanie wodami powierzchniowymi w zlewniach na obszarze gminy”.

• Wywiad dla Instytutu na Rzecz Ekorozwoju

08.03.2018

W dniu 8 marca 2018 roku pani dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak udzieliła wywiadu na temat zrównoważonego gospodarowania wodami dla Instytutu na Rzecz Ekorozwoju w Warszawie.

• Referat przed wszczęciem przewodu doktorskiego

07.03.2018

Zapraszamy Pracowników, Doktorantów i Studentów Instytutu Inżynierii Środowiska na zebranie naukowe, które odbędzie się w dniu 7 marca 2018 r. (środa) o godz. 10:15, w sali posiedzeń Rady Wydziału (Centrum Dydaktyczno-Naukowe), pl. Grunwaldzki 24a.

• Wywiad w TVP Wrocław

14.02.2018

Dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak z Instytutu Inżynierii Środowiska w dniu 14 lutego 2018 r. udzieliła w TVP Wrocław obszernego wywiadu na temat jakości wody do spożycia (wywiad rozpoczyna się od 3 minuty 55 sekundy).